Themes - Twenty Fourteen - en to el_GR translation catalogue (93 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
el_GR: Το προεπιλεγμένο μας θέμα για το 2014 σας επιτρέπει να δημιουργήσετε μια ιστοσελίδα που προσαρμόζεται αυτόματα στην ανάλυση της οθόνης, μέ ένα καθαρό, μοντέρνο εικαστικό. Μπορείτε να αναδείξετε το περιεχόμενο της επιλογής σας στην αρχική σελίδα είτε σε διάταξη πλέγματος είτε σε εναλλασσόμενη παρουσίαση. Χρησιμοποιήστε τις τρεις διαθέσιμες περιοχές μικροεφαρμογών για να τροποποιήσετε την ιστοσελίδα σας όπως επιθυμείτε και αλλάξτε τη διάταξη του περιεχομένου σας με ένα πρότυπο πλήρους πλάτους και μια σελίδα συντελεστών για να επιδείξετε τους συγγραφείς σας. Η δημιουργία ιστοσελίδας τύπου περιοδικού με WordPress δεν ήταν ποτέ ευκολότερη.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full Width Page
el_GR: Σελίδα πλήρους πλάτους

note: Template Name of the plugin/theme
en: Contributor Page
el_GR: Σελίδα συντελεστή

en: Tag Archives: %s
el_GR: Αρχείο ετικέτας %s

en: Search Results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα για %s

en: Post format to show:
el_GR: Μορφή δημοσιεύσεων για προβολή:

en: Number of posts to show:
el_GR: Πόσα άρθρα να προβάλλονται:

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photo</a>. | This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photos</a>.
el_GR[0]: Η συλλογή περιέχει  <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s φωτογραφία</a>.
el_GR[1]: Η συλλογή περιέχει  <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s φωτογραφίες</a>.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Συνέχεια <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: More asides
el_GR: Περισσότερα asides

en: Asides
el_GR: Άτιτλο

en: More galleries
el_GR: Περισσότερες συλλογές

en: Galleries
el_GR: Συλλογές

en: More links
el_GR: Περισσότεροι σύνδεσμοι

en: Links
el_GR: Σύνδεσμοι

en: More quotes
el_GR: Περισσότερες παραθέσεις

en: Quotes
el_GR: Παράθεση

en: More audio
el_GR: Περισσότεροι ήχοι

en: Audio
el_GR: Ήχος

en: More videos
el_GR: Περισσότερα βίντεο

en: Videos
el_GR: Βίντεο

en: More images
el_GR: Περισσότερες εικόνες

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Use this widget to list your recent Aside, Quote, Video, Audio, Image, Gallery, and Link posts.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την μικροεφαρμογή να εμφανίσετε τα πρόσφατα Αside, παραθέσεις, βίντεο, ήχους, εικόνες, συλλογές και συνδέσμους.

en: Twenty Fourteen Ephemera
el_GR: Twenty Fourteen Εφήμερα

en: Sticky
el_GR: Μόνιμα 1η σελίδα

en: <span class="meta-nav">Next Post</span>%title
el_GR: <span class="meta-nav">Επόμενες δημοσιεύσεις</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span>%title
el_GR: <span class="meta-nav">Προηγούμενες δημοσιεύσεις</span>%title

en: <span class="meta-nav">Published In</span>%title
el_GR: <span class="meta-nav">Δημοσιεύτηκε στην</span>%title

en: Post navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρων

en: Posts navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρων

en: Next &rarr;
el_GR: Επόμενη →

en: &larr; Previous
el_GR: ← Προηγούμενη

en: Don&rsquo;t display tag on front end.
el_GR: Μην εμφανιζεις ετικέτα στην δημόσια εμφάνιση.

en: Tag Name
el_GR: Όνομα ετικέτας

en: For an in-depth tutorial, and more tips and tricks, visit the <a href="%s">Twenty Fourteen documentation</a>.
el_GR: Για μια εκπαίδευση εις βάθος και περισσότερα βοηθήματα, επισκεφτείτε την <a href="%s">Τεκμηρίωση του Fourteen Twetny</a>.

en: Enhance your site design by using <a href="%s">Featured Images</a> for posts you&rsquo;d like to stand out (also known as post thumbnails). This allows you to associate an image with your post without inserting it. Twenty Fourteen uses featured images for posts and pages&mdash;above the title&mdash;and in the Featured Content area on the home page.
el_GR: Ενδυναμώστε το εικαστικό του ιστότοπού σας χρησιμοποιώντας τις <a href="%s">Χαρακτηριστικές Εικόνες</a> στα άρθρα που θέλετε να αναδείξετε (γνωστές και ως εικόνες άρθρων σε μικρογραφία). Αυτό σας επιτρέπει να διασυνδέσετε μια εικόνα με ένα άρθρο χωρίς να την εισάγετε στο κείμενό του. Το Twenty Fourteen χρησιμοποιεί τις χαρακτηριστικές εικόνες για τα άρθρα και τις σελίδες &mdash;πάνω από τον τίτλο&mdash; και στην περιοχή Προβεβλημένου Περιεχομένου της αρχικής σελίδας.

en: The home page features your choice of up to 6 posts prominently displayed in a grid or slider, controlled by a <a href="%1$s">tag</a>; you can change the tag and layout in <a href="%2$s">Appearance &rarr; Customize</a>. If no posts match the tag, <a href="%3$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
el_GR: Η αρχική σελίδα περιλαμβάνει την επιλογή σας για έως και 6 ευδιάκριτες θέσεις άρθρων σε ένα πλέγμα ή σε μία διαφάνεια, ελεγχόμενη από μία <a href="%1$s">ετικέτα</a>, και μπορείτε να αλλάξετε την ετικέτα και την διάταξη στην <a href="%2$s">Εμφάνιση &rarr; Προσαρμογή</a>. Εάν κανένα άρθρο δεν ταιριάζει με την ετικέτα, τα <a href="%3$s">σταθερά άρθρα</a> θα προβληθούν αντ' αυτού.

en: Slider
el_GR: Μηχανισμός κύλισης

en: Grid
el_GR: Πλέγμα

en: Layout
el_GR: Διαρρύθμιση

[ctx: featured content default tag slug]
en: featured
el_GR: επιλεγμένα

en: Use a <a href="%1$s">tag</a> to feature your posts. If no posts match the tag, <a href="%2$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
el_GR: Χρησιμοποιείστε μια <a href="%1$s">ετικέτα</a> για να αναδείξετε ένα άρθρο. Εάν κανένα από τα άρθρα δεν ταιριάζει με την ετικέτα, <a href="%2$s">τα μόνιμα στην 1η σελίδα άρθρα</a> θα εμφανίζονται στην θέση του άρθρου.

en: Featured Content
el_GR: Χαρακτηριστικό περιεχόμενο

en: Background may only be visible on wide screens.
el_GR: Το παρασκήνιο ενδέχεται να είναι ορατό μόνο σε ευρείες οθόνες.

en: May only be visible on wide screens.
el_GR: Μπορεί να είναι ορατή σε ευρείες οθόνες.

en: Display Site Title &amp; Tagline
el_GR: Εμφάνισε τον Τίτλο του Ιστοχώρου &amp; Γραμμή ετικέτας

en: Site Title Color
el_GR: Χρώμα τίτλου ιστότοπου

en: Twenty Fourteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
el_GR: To Twenty Fourteen απαιτεί WordPress τουλάχιστον έκδοση 3.6. Εσύ τρέχετε έκδοση %s. Παρακαλώ αναβαθμίστε και δοκιμάστε ξανά.

en: Next Image
el_GR: Επόμενη εικόνα

en: Previous Image
el_GR: Προηγούμενη εικόνα

en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση σε περιεχόμενο

en: Primary Menu
el_GR: Κύριο μενού

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Page %s
el_GR: Σελίδα %s

en: %d Article | %d Articles
el_GR[0]: %d Άρθρο
el_GR[1]: %d Άρθρα

en: Next
el_GR: Επόμενη

en: Previous
el_GR: Προηγούμενες

[ctx: Lato font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Lato, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el_GR: ενεργό

en: Appears in the footer section of the site.
el_GR: Εμφανίζεται στο υποσέλιδο του ιστοχώρου.

en: Footer Widget Area
el_GR: Περιοχή μικροεφαρμογών υποσέλιδου

en: Additional sidebar that appears on the right.
el_GR: Επιπρόσθετη πλευρική στήλη εμφανίζεται δεξιά

en: Content Sidebar
el_GR: Περιεχόμενο πλευρικής στήλης

en: Main sidebar that appears on the left.
el_GR: Η κύρια πλευρική στήλη εμφανίζεται στα αριστερά.

en: Primary Sidebar
el_GR: Πρωτεύουσα πλευρική στήλη

en: Secondary menu in left sidebar
el_GR: Δευτερεύων μενού στην αριστερή πλευρική στήλη

en: Top primary menu
el_GR: Επάνω πρωτεύων μενού

en: Proudly powered by %s
el_GR: Κατασκευασμένο με %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δεν βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el_GR: Λυπάμαι, αλλά τίποτα δεν βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
el_GR: Έτοιμοι για την πρώτη σας δημοσίευση; <a href="%1$s">Πάμε</a>!

en: Nothing Found
el_GR: Κανένα αποτέλεσμα

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Συνέχεια ανάγνωσης %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Edit
el_GR: Αλλαγή

en: % Comments
el_GR: Χωρίς σχόλια

en: 1 Comment
el_GR: 1 σχόλιο

en: Leave a comment
el_GR: Σχολιάστε

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι κλειστά.

en: Newer Comments &rarr;
el_GR: Νεότερα σχόλια →

en: &larr; Older Comments
el_GR: ← Παλαιότερα σχόλια

en: Comment navigation
el_GR: Πλοήγηση σχολίων

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: Ένα σχόλιο στο <i>%2$s</i>
el_GR[1]: %1$s σχόλια στο <i>%2$s</i>

en: Category Archives: %s
el_GR: Αρχείο κατηγορίας %s

en: All posts by %s
el_GR: Όλα τα άρθρα του/της %s

en: Archives
el_GR: Αρχείο

en: Yearly Archives: %s
el_GR: Αρχείο έτους %s

en: Monthly Archives: %s
el_GR: Αρχείο μηνός %s

en: Daily Archives: %s
el_GR: Αρχείο ημέρας %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
el_GR: Στην τοποθεσία αυτή δεν βρέθηκε τίποτα. Μήπως να δοκιμάσετε την αναζήτηση;

en: Not Found
el_GR: Δεν βρέθηκε

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
el_GR: ομάδα WordPress
