Themes - Twenty Eleven - en to hu translation catalogue (124 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
hu: A WordPress Twenty Eleven (2011) sablona modern, átlátható és  rugalmas. Elkészítjük a saját menüszerkezetet, fejrész képet és hátteret -- aztán a további sablon beállítási lehetőséggel világos vagy sötét színséma választható, beállíthó a linkek kívánt szine, és háromféle elrendezés közül lehet választani. A Twenty Eleven (2011) egy bemutató oldal mintasablonnal is rendelkezik, amely egy bemutató oldallá alakítja a főoldalt, ahol a legjobb tartalmak bemutathatóak, van bőséges widget-támogatás (oldalsáv, három lábrész terület, bemutató oldal widget terület), és egy saját "Ephemera" widget megjeleníti a hozzászólást, linket, idézetet vagy a bejegyzés állapotát.  Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Sidebar Template
hu: Oldalsáv sablonminta

note: Template Name of the plugin/theme
en: Showcase Template
hu: Bemutató oldal sablon

en: Tag Archives: %s
hu: Címke: %s

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hu: Következő <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
hu: <span class="meta-nav">&larr;</span> Előző

en: Archives
hu: Archívumok

en: Recent Posts
hu: Legutóbbi bejegyzések

en: Featuring: %s
hu: Kiemelt: %s

en: Featured Post
hu: Kiemelt bejegyzés

en: Search
hu: Keresés

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
hu: Sajnos, nem található a keresési feltételnek megfelelő tartalom. Próbáljuk meg újra, más kifejezésekkel.

en: Search Results for: %s
hu: %s kifejezésre történő keresés eredménye:

en: Number of posts to show:
hu: Mutatott bejegyzések száma:

en: Title:
hu: Cím:

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
hu: % <span class="reply">hozzászólás &rarr;</span>

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
hu: 1 <span class="reply">hozzászólás &rarr;</span>

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
hu: 0 <span class="reply">hozzászólás &rarr;</span>

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
hu: Ezt a widgetet a legutóbbi hozzászólás, állapot, idézet és link listázására használjuk.

en: Layout
hu: Elrendezés

en: %s Theme Options
hu: %s sablon beállításai

en: Default color: %s
hu: Alapértelmezett szín: %s

en: Select a Color
hu: Szín kiválasztása

en: One-column, no sidebar
hu: Egy oszlopos, oldalsáv nélkül

en: Content on right
hu: Tartalom jobb oldalon

en: Content on left
hu: Tartalom bal oldalon

en: Dark
hu: Sötét

en: Light
hu: Vékony

en: Overview
hu: Áttekintés

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
hu: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Támogatási fórum (angol)</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Documentation on Theme Options</a>
hu: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Sablon beállítások dokumentációja</a>

en: For more information:
hu: További információk:

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
hu: A sablonban elkövetett változtatások mentéséhez ne feledjük a "Módosítások mentése" feliratra kattintást!

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
hu: <strong>Alapértelmezett beállítás</strong>: Kiválasztható, ha az alapértelmezett beállítást úgy szeretnénk, hogy az oldalsáv a bal oldalon, a jobb oldalon, vagy egyik oldalon se legyen.

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
hu: <strong>Link szín</strong>: A honlapon használt szöveges link színe választahó ki. Megadható HTML színkód, vagy hexa kód, de a "Színválasztó" gombra kattintva a színválasztó korongról a kívánt szín kijelölhető.

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
hu: <strong>Színséma</strong>: "Világos" (világos háttér, sötét karakterekkel), vagy "Sötét" (sötét háttér világos karakterekkel).

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
hu: Néhány sablon lehetőséget biztosít a legkülönfélébb testreszabáshoz, mely lehetőségeket a Sablon beállítások részen foglalják össze. Amennyiben egy sablont váltunk, a beállítások módosíthatók, vagy eltüntethetők. A jelenlegi sablon, a Twenty Eleven, a következő beállítási lehetőségeket biztosítja:

en: Theme Options
hu: Sablon beállítások

en: Default Layout
hu: Alapértelmezett elrendezés

en: Link Color
hu: Link színe

en: Color Scheme
hu: Színminta

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
hu: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Közzétéve: </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> - <a href="%3$s" title="Hivatkozás a teljes-méretű képhez">%4$s &times; %5$s</a> - <a href="%6$s" title="Vissza a(z) %7$s képtárhoz" rel="gallery">%7$s</a>

en: Next &rarr;
hu: Következő &rarr;

en: &larr; Previous
hu: &larr; Előző

en: Image navigation
hu: Kép navigáció

en: Skip to secondary content
hu: Tovább a másodlagos tartalomra

en: Skip to primary content
hu: Tovább az elsődleges tartalomra

en: Main menu
hu: Fő menü

en: Page %s
hu: Oldal %s

en: <span class="sep">Posted on </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>
hu: <span class="sep">Közzétéve </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> Szerző: </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>

en: Reply <span>&darr;</span>
hu: Hozzászólás <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
hu: A hozzászólás rendszer-moderációra várakozik.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
hu: %1$s - %2$s

note: translators: 1: comment author, 2: date and time
en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
hu: %1$s - %2$s <span class="says">szerint:</span>

en: Pingback:
hu: Visszajelzés:

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hu: Újabb bejegyzés <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
hu: <span class="meta-nav">&larr;</span> Korábbi bejegyzés

en: Post navigation
hu: Bejegyzés navigáció

en: Footer Area Three
hu: 3. lábrész terület

en: Footer Area Two
hu: 2. lábrész terület

en: An optional widget area for your site footer
hu: Opcionális widget-terület a honlap lábrészéhez

en: Footer Area One
hu: Lábrész terület 1.

en: The sidebar for the optional Showcase Template
hu: Oldalsáv az opcionális Bemutató sablonmintához

en: Showcase Sidebar
hu: Bemutató oldalsáv

en: Main Sidebar
hu: Fő oldalsáv

note: translators: header image description
en: Hanoi Plant
hu: Hanoi cserje

note: translators: header image description
en: Willow
hu: Fűzfa

note: translators: header image description
en: Lanterns
hu: Lámpák

note: translators: header image description
en: Chessboard
hu: Sakktábla

note: translators: header image description
en: Pine Cone
hu: Fenyőtoboz

note: translators: header image description
en: Trolley
hu: Villamos

note: translators: header image description
en: Shore
hu: Part

note: translators: header image description
en: Wheel
hu: Kerék

en: Primary Menu
hu: Elsődleges menü

en: Proudly powered by %s
hu: Köszönjük %s!

en: Semantic Personal Publishing Platform
hu: Szemantikus személyes publikációs platform

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Status
hu: Állapot

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hu: %s összes bejegyzése <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
hu: Szerző: <a href="%6$s">%5$s</a> |  <a href="%3$s" title="Közvetlen link a(z) %4$s bejegyzéshez" rel="bookmark">Közvetlen link</a> a könyvjelzőbe.

en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
hu: Kategória: %1$s | Szerző: <a href="%6$s">%5$s</a> |  <a href="%3$s" title="Közvetlen link a(z) %4$s bejegyzéshez" rel="bookmark">Közvetlen link </a> a könyvjelzőbe.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
hu: Kategória: %1$s  |  Címke: %2$s | Szerző: <a href="%6$s">%5$s</a> | <a href="%3$s" title="Közvetlen link a(z) %4$s bejegyzéshez" rel="bookmark"> Közvetlen link </a> a könyvjelzőbe.

en: Quote
hu: Idéz

en: Link
hu: Hivatkozás

en: View all posts by %s
hu: %s bejegyzései

en: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>
hu: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> Szerző: </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>

en: Image
hu: Kép

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
hu: <span class="%1$s">Címke:</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
hu: <span class="%1$s">Kategória:</span> %2$s

en: Permalink to %s
hu: %s bejegyzéshez közvetlen hivatkozás

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
hu[0]: A galéria <a %1$s> tartalmaz %2$s fotót</a>.
hu[1]: A galéria <a %1$s> tartalmaz %2$s fotót</a>.

en: Gallery
hu: Galéria

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
hu: Kategória: %1$s |  A <a href="%3$s" title="Közvetlen link a(z) %4$s bejegyzéshez" rel="bookmark">közvetlen link</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
hu: A bejegyzés kategóriája: %1$s<br />Kiemelt szavak: %2$s. <br /><a href="%3$s" title="Közvetlen link a(z) %4$s bejegyzéshez" rel="bookmark">Közvetlen link</a>.

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: <b>%</b> Replies
hu: <b>%</b> hozzászólás

en: <b>1</b> Reply
hu: <b>1</b> hozzászólás

en: Leave a reply
hu: Minden vélemény számít!

en: Pages:
hu: Oldalak:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hu: Egy kattintás ide a folytatáshoz.... <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Reply
hu: Válasz

en: Aside
hu: Közbevetés

en: Comments are closed.
hu: Hozzászólások lehetősége itt nem engedélyezett.

en: Newer Comments &rarr;
hu: Újabb hozzászólások &rarr;

en: &larr; Older Comments
hu: &larr; Korábbi hozzászólások

en: Comment navigation
hu: Hozzászólás navigáció

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
hu[0]: Egy hozzászólás a(z) &ldquo;%2$s&rdquo; bejegyzéshez
hu[1]: %1$s hozzászólás a(z) &ldquo;%2$s&rdquo; bejegyzéshez

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
hu: A bejegyzést jelszó védi. Meg kell adni a jelszót a hozzászólások megtekintéséhez.

en: Category Archives: %s
hu: %s kategória bejegyzései

en: About %s
hu: %s névjegye

en: Author Archives: %s
hu: %s bejegyzései

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
hu: Elnézést, de a keresés az archívumban nem vezetett eredményre!<br /> Lehetséges, hogy törölték, átnevezték vagy áthelyezték, de az is lehetséges, hogy rossz volt a megadott link.<br />Talán egy keresés segíthet megtalálni.

en: Nothing Found
hu: Nincs találat!

en: Blog Archives
hu: Valamennyi bejegyzés

en: Yearly Archives: %s
hu: %s. év bejegyzései

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
hu: Y. F

en: Monthly Archives: %s
hu: %s hónap bejegyzései

en: Daily Archives: %s
hu: %s nap bejegyzései

note: translators: %1$s: smilie
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
hu: Próbáljunk betekinteni a hónap bejegyzéseibe: %1$s

en: Most Used Categories
hu: Leggyakoribb kategóriák

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
hu: Úgy tűnik, hogy nincs sikeres keresési találat. Talán egy újabb keresés, vagy az alábbi linkek egyike segíthet.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
hu: Azért, ez egy kicsit idegesítő, ugye?

note: #-#-#-#-#  twentyeleven.pot (Twenty Eleven 2.5)  #-#-#-#-# Author URI of the plugin/theme
en: https://wordpress.org/
hu: https://hu.wordpress.org/

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
hu: a WordPress Magyarország csapata
